TRUCKTR.COM DA 2019 TIR ÇEKİCİ DORSE KAMYON TRAKTÖR OTOBÜS MARKALARI MODELLERİ FİYATLARI VE İSİM LİSTESİ YER ALACAKTIR. ASKAM BMC DAF FORD İVECO MAN MERCEDES-BENZ RENAULT SCANİA VOLVO BAŞAK CASE IH CLAAS DEUTZ FAHR ERKUNT FENDT HATTAT JOHN DEERE KIOTI KUBOTA LAMBORGHINI LANDINI LS TRACTOR MASSEY FERGUSON McCORMICK NEW HOLLAND SAME SOLİS STEYR TÜMOSAN VALTRA ZETOR


Anasayfa Tır (Çekici) Dorse Kamyon Amerikan Tırları Traktör Otobüs Trucktr.com

Claas KGaA mbH (kendi kendine yazım CLAAS TRAKTÖR KGaA mbH), Harsewinkel, Doğu Almanya (Gütersloh bölgesi) merkezli uluslararası bir tarım makine grubudur.
1913 yılında kurulan şirket, hasat teknolojisinde pazar ve teknoloji liderlerinden biridir  ve 2018’de yüzde 201,5’lik ihracat payına sahipti. Claas dünyanın dört numaralı tarım makinesi üreticisi olarak kabul edilir. Biçerdöverlerin üretiminde Avrupa’da pazar lideridirler. Claas, traktörlere ek olarak biçme makineleri, tırmıklar, ot toplayıcılar, balya makineleri ve kendiliğinden yüklenen vagonlar da üretir. Temel ziraat mühendisliği işine ek olarak, şirket aynı zamanda endüstriyel teknoloji (CIT) alanında da faaliyet göstermektedir.
Konsolide faaliyet raporuna göre, şirket 2018 mali yılında 3,889,2 milyon Avro'yu (+% 3,4) dönüştürdü. Satışların yüzde 78,5'i Almanya dışında üretiliyor. Vergi öncesi kar 225,7 milyon Euro (yüzde + 22,3) oldu. Aynı yıl şirkette 11.132 kişi istihdam edildi.

 

CLAAS TRAKTÖR

 

CLAAS ARION

CLAAS ARION

 

 

CLAAS AXION

CLAAS ATOS

 

 

CLAAS ELIOS

CLAAS AXION

 

 

CLAAS XERION

CLAAS NEXOS

 

 

Traktör, tarla, bahçe, bağlarda ve şehirlerin parklarında kullanılan tarım aletlerine (pulluk, orak makinesi, mibzer, pülverizatör, ekin biçme makinesi vb.) çekicilik yapan kendinden itimli motoru olan kara taşıtıdır. Lokomobiller traktörlerin ilk öncüleri sayılsa da, İçten yanmalı motoru olan ilk traktörü 1892 yılında ABD’de Iowa’lı John Froehlich yapmıştır.

Çalışma ilkesi otomobillerden pek farklı olmamasına karşın yine de karakteristik özellikleri vardır. Yerden oldukça yüksek dingillere oturtulmuş dar kesitli karoser, ön tekerlere oranla çok büyük derin yivleri olan arka tekerlekler en belirgin özellikleridir. Arka tekerleklerin bu şekli aracın her türlü arazi koşulunda ve yumuşak zeminde patinaj yapmadan ve devrilmeden çalışmasını sağlar. Bazı özel şartlara göre paletli traktörler de vardır. Paletler traktörün ağırlığını daha geniş bir alana yaydıklarından üzerinden geçtiği toprağın sıkışıp kalmasını önler ve traktörün toprağı daha iyi kavramasına yardımcı olur.

kaynak: wikipedia 

TRUCKTR.COM TIR ÇEKİCİ KAMYON DORSE TRAKTÖR OTOBÜS MARKALARI MODELLERİ 2019 YENİ 2020 2021 2022 TIRLAR KAMYONLAR ÇEKİCİLER DORSELER TRAKTÖRLER OTOBÜSLER 0 KM FİYATI FİYATLARI SIFIR FİYAT LİSTESİ

CLAAS TRAKTÖR MODELLERİ CLAAS TRAKTÖR FİYATLARI 0 KM TRAKTÖR FİYATLARI SIFIR TRAKTÖR FİYATLARI

 

 

 

Tasarım ve Uygulama Alpiya Web Tasarım